AKTUALITY
...go to America...

 

AKO NA TO

 Rozhodli ste sa vycestovať a neviete ako postupovať?

  • Pošleme Vám prihlášku a potrebné papiere na vyplnenie.
  • Prepošleme Vaše papiere americkému partnerovi, ktorý Vám pridelí vhodnú rodinu.
  • Rodina Vám zatelefonuje a absolvujete krátky rozhovor.
  • Pokiaľ si Vás rodina vyberie a Vy budete súhlasiť s požiadavkami rodiny, zabezpečíme Vám potrebné dokumenty na Americkú ambasádu.
  • Po udelení víz dostanete do rúk letenku a poistenie.
  • Šťastnú cestu a veľa úspechov v zahraničí.

 

Čo je program AU-PAIR USA?

SPIRIT agentúra Vás ponúka jedinečnú možnosťou, ktorá bude pre Vás možno zaujímavá a inšpirujúca. Program Au-pair v USA môže byť tá správna voľba pre každého, kto by chcel začať svoju kariéru v zahraničí. Ako Au-pair môžete mať nezabudnuteľný rok v Amerike, kde spoznáte nových ľudí, nové prostredie, novú kultúru a nové zvyklosti. Každá nová skúsenosť Vám pomáha prekonávať prekážky vo Vašom živote. Hlavný účel tohto programu je zdokonalenie anglického jazyka a schopnosť pochopiť mentalitu iných národov.

Úlohou Au-pair je starať sa o deti a byť pre nich vzorom. Ráno sa začína prípravou raňajok a vychystanie detí do škôlky alebo školy. Počas dopoludnia má au-pair čas na menšie upratovanie v dome ak ju o to rodina požiada. Popoludní prichádzajú deti domov a treba sa im venovať. V prvom rade sa napíšu úlohy do školy, preskúša sa čítanie, písanie a iné predmety. Učenie s deťmi pomáha au-pairkam zdokonaľovať sa v anglickom jazyku. Každá au-pair má možnosť navštevovať kurz, ktorý finančne podporuje rodina vo výške 500 USD. Každodenná komunikácia v anglicky hovoriacej rodine je najlepší učiteľ anglického jazyka.

Spolupráca s deťmi je náročná, ale keď sa k tomu postavíte zodpovedne, deti Vám to vrátia vo forme čistej lásky.

Naša americká partnerská organizácia má pracovníkov po celom území Spojených  Štátov Amerických. Máte možnosť si vybrať štát alebo lokalitu, odkiaľ by mala pochádzať Vaša rodina. Našou úlohou je zabezpečiť najlepšiu rodinu pre Vás, aby ste boli spokojný počas pobytu v USA.

Priebeh vybavovania potrebných dokumentov až po odlet trvá od 1 mesiaca až do 4. Prvý krok musí urobiť každá nádejna au-pair sama a to, že skontaktuje agentúru. Vyplnia sa potrebné prihlášky, odovzdajú dokumenty, fotografie, životopis a všetko sa spolu pošle do USA. Potom prichádza čas na vyhľadávanie tej správnej rodiny. Budúca au-pair má niekoľko telefonických interview s rodinami. Ked sa nájde vyhovujúca rodina pre au-pair, agentúra pripravuje potrebné dokumenty na Americkú ambasádu. Po obdržaní víz, au-pair dostane letenku a predodletové inštrukcie. Prichádza čas balenia kufrov a začína nová etapa v živote. Po prílete do USA , au-pair ostáva päť dní v New Yorku a absolvuje oboznamovacie stretnutie – “orientation”. Každá lokalita má svoju koordinatorku, ktorá je zároveň pomocná ruka pre au-pair v tažkých chvíľach, pomáha riešiť problémy a zodpovedať otázky.

Dôležité sú výhody programu Au-pair. Každá au-pair má zdarma letenku, zdravotné poistenie a školné. Celkové náklady sú 100 USD ( cca 1950SK) (64,73 EUR)

Základné podmienky pre program sú vek od 18 do 26, ukončené stredoškolské vzdelanie, vodičký preukaz, čistý register trestov, základna znalosť anglického jazyka a pozitívny vzťah k deťom. 

Už záleži iba na Vás ako sa rozhodnete a ako chytíte do rúk Vašu šancu začať nový život na novom mieste.

 

 

PROGRAMY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...go to America...