AKTUALITY
...go to America...

Ak nájdete lacnejší poplatok za vrátenie daní z USA, dorovnáme Vám cenu + odpočítame 2 EUR BONUS

VRÁTENIE  DANÍ Z USA

Pracovali ste v USA počas leta a platili ste dane? Rozmýšľate ako sa dostať k Vašim daniam?  Ak áno, môžete sa obrátiť na naše služby. Veľmi rýchlo a pohodlne sa dostanete ku Vaším daniam.

Čo potrebujete?

 • W2 - Je to dokument, ktorý dostanete od zamestnávateľa. Vo väčšine prípadov, zamestnávateľ posiela W2 až v januári  v nasledujúcom roku. V prípade, že Vám W2 neprišla, je potrebné kontaktovať zamestnávateľa. Môže sa akceptovať aj kópia mailom. Je potrebné mať W2  formuláre od všetkých zamestnávateľov u ktorých ste pracovali.

Často položené otázky.

 • Aký poplatok si účtuje SPIRIT agentúra? - Za vypočítanie Vašich Federálných a štátných daní si SPIRIT agentúra účtuje 38 Eur - jednorázový poplatok. Pokiaľ ste boli našim študentom Work and Travel programu počas roka, z ktorého žiadate o vrátenie dani, získate zľavu 10 Eur. Vaše dane budú vrátené rýchlo a pohodlne.

 • Koľko sa čaká na peniaze? - Čakacia doba sa nedá vopred určiť z dôvodu využívania poštových služieb z USA. Zo skúsenosti, môžme potvrdiť, že naši klienti dostali šek do 3 mesiacov.

 • Akou formou dostanete peniaze? - Peniaze dostanete vo forme šeku. Šek Vám posiela priamo Daňový úrad z USA. Šek si môžete zmeniť v banke a čaká sa na to cca 3 týždne.

 • Ako sa dostanem k priebežným informáciám o daniach? - Agentúra Vám dokáže zistiť, či sú Vaše dane už spracované na danovom úrade v USA a kedy posielajú šek na Vašu adresu  domov.

 • Čo sa stane, ak nemáte W2? - Váš prípad preberá náš partner, ktorý má svoje ceny poplatkov a svoj postup.

 

VRÁTENIE  DANÍ Z UK

Pracovali ste v Anglicku a platili ste dane? Chceli by ste sa dostať ku Vašim daniam, ktoré Vám patria? Ak áno, dokážeme Vám pomôcť. Bez veľkej námahy sa dostanete ku Vaším ťažko zarobeným peniazom.

Čo potrebujete?

 • P45 alebo P60 - Je to dokument, ktorý ste dostali od zamestnávateľa. P45 formulár dostanete po ukončení práci u každého zamestnávateľa. P60 formulár dostanete pri ukončení daňového roka. Väčšina študentov pracuje v Anglicku iba počas leta, preto dostavajú pri odchode alebo dodatočne poštou P45, ktorá je dostačujúca ku vráteniu daní.

 • Podpísané formuláre - Formuláre Vám dokážeme poslať poštou, alebo poslať na mail, ktoré vypíšete, podpíšete a zašlete späť do našej agentúry. V prípade, že prídete priamo ku nám do kancelárie, vytlačíme Vám formuláre a pomôžeme Vám ich vypísať.

 • Prefotený pas alebo OP - môžete prefotenú kópiu poslať na mail, poslať poštou, priniesť osobne, alebo si spravíme kópiu priamo v kancelárii.  

Často položené otázky.

 • Koľko sa čaká na peniaze? - Daňoví úrad v UK má čas 4 až 12 týždňov na výpočet a poslanie peňazí. Tento čas sa nedá presne predvídať a môže byť ovplyvnený rôznymi okolnosťami.  Samozrejme, bude v našej snahe, aby ste sa čím skôr dostali k Vašim peniazom.

 • Akou formou dostanete peniaze? - Peniaze môžete dostať priamo na Váš slovenský bankový účet.

 • Aká je výhoda pri odovzdaní dokumentov priamo SPIRIT agentúre? - Náš partner komunikuje s nami každý deň a dokážeme sa dostať ku odpovediam na Vaše otázky rýchlejšie ako samotný klient.

 • Aký poplatok si účtuje SPIRIT agentúra? - Neúčtuje žiadny poplatok. Spokojný klient je našou reklamou.

 • Dostanem všetky dane? - Áno, vo väčšine prípadov náš partner dokáže zabezpečiť vrátenie všetkých daní. Pri odpracovaní brigády (3-4 mesiace) je návratnosť plnej sumy na 99%.

 • Kedy môžem požiadať o vrátenie dani? - Hneď ako dostanete do rúk P45 alebo P60.

 • Je potrebné mať oba formuláre (P45 aj P60) - Nie, stačí Vám iba jeden z nich a môžete žiadať o vrátenie dani.

 • Keď nemám ani P45 ani P60 ? - Je potrebné mať posledný payslip alebo doklad od zamestnávateľa, koľko ste zarobili a koľko daní bolo odvedených.

 • Ako začnem keď mám záujem využiť služby SPIRIT agentúry? - Kontaktujem SPIRIT agentúru telefonicky : 0907 098457, mailom : info@spiritagentura.sk,

 

VRÁTENIE  DANÍ Z INÝCH KRAJÍN

Pracovali ste v zahraničí a chceli by ste žiadať o vrátenie daní? Nie je problém. Každá  ďalšia krajina má individuálne podmienky a prihlášky. Môžete nás kontaktovať telefonicky alebo mailom, poviete nám z akej krajiny by ste chceli vrátiť dane a potrebné informácie Vám pošleme na mail.

Krajiny:  Austrália, Rakúsko, Belgicko, Kanada, Nemecko, Holandsko, Írsko, Japonsko,        Luxembursko, Nový Zéland,

 

PROGRAMY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...go to England..