AKTUALITY
...go to America...

NOVÁ SEZÓNA WORK & TRAVEL USA 2016 .

Nová sezóna prináša aj nové zmeny pre program Work and Travel USA. Práca na Aljaške je zakázaná pre tento program (J1).

Nové pracovné ponuky sú v oblasti:

- plavčík :

 Aqua Safe Pool   (vyžaduje sa plavecký kurz)

 

- rôzne pozície pre Work and Travel USA 2016 

 ponuky nájdete tu: www.j1offers.com  (login: aaaa, pass: aaaa)

 

 

 

 

 

 

 

 

spomienka na Aljašku:

Chceli by ste vedieť o práci na Aljaške viac ?

             Ponúkame Vám možnosť si pozrieť zážitky priamo od našich študentov z predchádzajúcich rokov.

Video 1 : Inlet Fish - Kenai, AK

Video 2 : Inlet Fish - Kenai, AK

Web :     Inlet Fish - Kenai, AK

 

Práca na Aljaške je prevažne v továrni s rybami. Naša najlepšia továreň na Aljaške sa volá Inlet Fish Producers, Inc. Nachádza sa v meste Kenai.  Bohužial, pre sezónu 2012 už je plne obsadená. Ponúkame iné továrne s podobnými podmienkami.

Plat: 8,00 USD

Nadčas: 12,00 USD

 Nadčas sa Vám začína zarátavať po odpracovaní 8. hodiny cez deň, alebo po odpracovaní 40. hodín za týždeň.

Výplatu dostávate každé 2 týždne vo forme šeku. Po príchode si zriadite bezplatne účet v banke a potom si šeky ukladáte na účet. S otvorením účtu Vám pomôžu  priamo tam na mieste. Predchádzate strate šeku a ukradnutiu peňazí. 

                                

Ubytovanie : 50 USD/mesiac

 Ubytovanie je hneď vedľa fabriky. Rozdeľuje sa  na chlapčenskú, dievčenskú a „párovú“ časť. Izba ma 2-4 postele, jednoduchú skriňu a stolík. V rámci ubytovania je spoločenská miestnosť, kde je TV, spoločenské hry, PC s internetom a WiFi. Nachádza sa tam aj kuchynka s jedálňou, kde si študenti môžu pripravovať raňajky, obedy , alebo večeru. Strava je zabezpečená zamestnávateľom iba 1 krát denne ZDARMA. Vo firme je mini - van , ktorý sa využíva na nákupy do mesta. Skupinka študentov sa dohodne , keď potrebuje ísť na nákup do mesta a zamestnávateľ ich odvezie a privezie. V niektorých prípadoch zamestnávateľ zabezpečí pre všetkých celodennú stravu ZDARMA , keď je veľa práce

 Pracovné oblečenie si môžete priniesť, alebo zakúpiť priamo v USA.

Pracuje sa podľa potreby a záleží to od množstva rýb. Nástup do firmy sa odporúča od 15.6. a je možný do 30.6. V tomto období sa pracuje približne 8 – 10 hodín denne. V prvej polovici júla sa začína pracovať 10 – 14 hodín denne. V druhej polovici júla a začiatok augusta je najväčšia špička a pracuje je 16 hodín denne.  Väčšinou sa pracuje 7 dní v týždni. Na prvý pohľad sa to zdá nemožné odpracovať, ale ako postupne hodiny stúpajú už od júna, každý si na to bez problémov zvykol. Každú odpracovanú hodinu máte zaplatenú a práve nadčasy su veľmi finančne výhodné. 

Pokiaľ sú voľné dni, je možné ísť na rôzne výlety po Aljaške a popozerať krásu prírody. Sezóna sa ukončuje približne 5. septembra a máte možnosť si naplánovať výlety po Amerike. Medzi oblúbené výlety patrí  Dovolenka na Hawaii, Precestovať Západ ( Las Angelos, San Francisko, Las Vegas, Grand Canyon, Yosemitský národný park ), Precestovať Východ ( New York, Washington,  Niagarske vodopády, Florida).

 

 

 

PROGRAMY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...go to America...